2017 Kırmızı Stiletto

Kırmızı Stiletto 

Ayakkabı tasarımcıları, topuklu formlarda yüzlerce tasarım seçeneği sunmaktadır. Her yeni yılın yaz ve kış koleksiyonlarında birbirinden şık, rahat, sportif ve abiye topuklu ayakkabılara yer verilmektedir. Düğün sezonun vazgeçilmezleri arasında ise elbette ki kırmızı stiletto ayakkabılar yer alıyor.Bir bayan hangi stile ve hangi yaşam tarzına sahip olursa olsun, topuklu ayakkabıya ayrı bir ilgi duymaktadır. Bunun sebebi topuklu ayakkabının dişiliği bir adım ön plana çıkartıyor olması ve çok daha çekici görünmenizi sağlamasıdır.

Peki, kırmızı stiletto modellerini hangi kombinlerle tercih edebilir ve ne tür mekan konseptleri ile kullanabilirsiniz? Yazımızda kırmızı stiletto ayakkabıları nasıl kombinleyeceğinizden, en şık ve modern modellerden bahsedeceğiz.kirmizi-stiletto-kalin-topuk

Hangi Stiletto Ne Zaman Giyilmeli?

Kırmızı topuklu ayakkabıları günlük kombinleriniz ile ya da şık davetlerde tercih edebilirsiniz. Bu tercihi ayakkabının malzemesi belirliyor. Rugan malzemeden üretilmiş bir kırmızı stilettoyu, balo, mezuniyet, düğün, nişan gibi davetlerde tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Parlak, ışıltılı simli ayakkabılar gece davetleri için tercih edilmelidir. Süet, mat deri kırmızı stilettolar ise gündüz kot pantolonla ya da mini eteklerle rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

Aynı zamanda kalem etek ve kumaş pantolonları uygun renklerde tercih etmeniz durumunda gündüzleri kırmızı stilettoları rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Kadife stilettolar, özellikle krem rengi kalem etekler ile oldukça şık bir duruş sergilemenizi sağlayacaktır.

Desenli Kırmızı Stiletto Modelleri

Genç bayanlar için kırmızı stiletto modeli olarak kullanabilecek pek çok tasarım mevcut. Bu tasarımlardan en ilgi çekici olanı ve göz dolduranı ise elbette yaşınıza uygun puantiyeli modeller olmakta.

Puantiyeli kırmızı stilettolar, kırmızı bir elbise ya da buna benzer bir kombinle oldukça sevimli bir şekilde bir araya getirilebilir.  Kırmızı üzerine siyah yılan derisi desenleri ile donatılmış kırmızı stilettolar ise bir diğer tercihiniz olabilir. Ancak bu tür bir tercih daha wamp bir görünüm istiyorsanız daha uygun olacaktır.

Kırmızı ayakkabı her türlü kombin ile her mekanda kullanılabilecek bir seçenek değildir. Bu yüzden saçınızdan makyajınıza, giyiminizden çantanıza kadar her türlü noktaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bilekten Bağcıklı Kırmızı Stiletto Modelleri

Kırmızı stiletto modelleri arasında bu yılın en çok tutulan ürünleri arasında, bilekten bağcıklı stiletto modeller yer alıyor. Stilettonun klasik havasına modern bir görünüm ekleyen bu bağcıklar, ince deri ip formunda ya da kalın atkılar şeklinde olabilir.

Her iki türlü de bileğinizi daha zarif gösteren bu modeller, bacak boyu uzun bayanlar tarafından tercih edilmeli. Stiletto sade ve süslemesiz tasarımı ile bacak boyunuzu uzun göstermek için ideal bir ayakkabı modeli olmakla birlikte, bileği kesen modeller bacak boyunuzun daha kısa görünmesine sebebiyet verecektir.

Bu modellerde, on kısmı çapraz askılı olanlar da oldukça zarif modeller olarak karşımıza çıkıyor.

 

Püsküllü Kırmızı Stiletto Modelleri

Püsküllü kırmızı stilettolarda, püskül detayları genellikle ayakkabının arka topuk kısmına kullanılıyor. Genel kombininize bir hareketlilik katmak için bu tür bir modeli tercih edebilirsiniz. Bazı stiletto modellerinde, arka kısımda püskül yerine topuğu tamamen açıkta bırakan fiyonk detayı tercih ediliyor.

Bu tür bir model, şık bir gece daveti için oldukça zarif bir seçenek olabilir. Ancak ayakkabı seçerken ayak yapınız ne kadar zarif görüneceğinizi belirleyen en önemli detaylardan bir tanesi. Kemikli ve taraklı ayaklar için ayağı daha ince ve narin gösterecek, kalın kısımları açıkta bırakmak yerine gizleyecek modelleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Dolgu Topuk Kırmızı Stilettolar

Topuklu ayakkabının konforlu olmamasından yakınan bayanların tercih edebileceği, stilettolar arasında, kırmızı dolgu topuk stilettolar da yer alıyor. Bu modeller daha çok orta yaş grubu tarafından tercih ediliyor. Genellikle kadife olan bu modeller daha rahat yürümenizi sağlayabilir.kirmizi-dolgu-topuk-stiletto

Ancak özellikle bu modelin günlük pantolon kombinleri ile tercih edilmesi tavsiye edilmez. Şık bir diz altı elbise ile kullanımları son derece uygundur. Kırmızı stiletto tasarımlarında ilgi çekici modellerden bir diğeri ise ayağın içe bakan kısımlarını tamamen açıkta bırakan zarif modeller olmakta.

Bu modeller rahat bir yürüyüş için de gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Özellikle bu modeller siyah ve kırmızı gibi iki farklı renkten tasarlanmış eşsiz tasarımlara rastlayabilirsiniz.

 

kirmizi-stiletto-kalin-topuk ipli-kirmizi-stiletto kirmizi-stiletto-kombin kirmizi-nubuk-stiletto kirmizi-sandalet stiletto kombin kirmizi-valentino-stiletto sivri-kirmizi-stiletto siyah-kirmizi-bilekten-bagli-stiletto modelleri süet-kirmizi-stiletto tasli-kirmizi-stiletto kalin-kirmizi-stiletto leopar-kirmizi-stiletto kirmizi-dolgu-topuk-stiletto rugan--kirmizi-stiletto

 

13 thoughts on “2017 Kırmızı Stiletto

  1. bilgiler gerçekten yararlı emeğinize sağlık eticaret site onerileriniz de olacakmıdır acaba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.