Gelin Ayakkabısı Alırken Dikkat Edilecekler

Gelin Ayakkabısı Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz büyük gün geldi, resmen evleniyorsunuz! Gelinliğinizi seçtiniz, konseptinizi belirlediniz sıra geldi ayakkabıya! Pelin ayakkabı farkıyla tercih ettiğiniz ayakkabıyla Gecenin en şık, en havalı ve en gözde kadını siz olmalısınız ama nasıl? Bu hafta sizler için gelin ayakkabısı nasıl seçilmeli, gelinlik için en uygun ayakkabı modelleri nasıl olmalı derledik.

gelin-ayakkabi-topuklu-fiyonklu

O gün sizin en mutlu gününüz! Erkenden uyanacaksınız hatta belki heyecandan hiç uyuyamayacaksınız  Karnınızda kelebeklerin uçuştuğu en mutlu, en heyecanlı gününüzde sabahtan gecenin geç saatlerine kadar sürekli bir koşuşturmaca içerisinde olacaksınız. Saçınız oldu mu, makyajınız bozuldu mu, davetliler geldi mi gibi sorunları düşünürken bir de ayaklarınız rahat değilse geceniz size zehir olabilir. Gelin ayakkabısı için ilk temel kural mutlaka rahatlık olmalıdır. Hem şık hem de rahat olmanızı mümkün kılacak ön kısmı platformlu ve kalın topuklu modeller tercih edebilirsiniz. İnce topuklu bir model tercih etmek istiyorsanız yanınıza spor bir gelin ayakkabısı alabilirsiniz. Uzun süre topuklu ayakkabı giymek bir de onlarla koşturmak ayağınızı ağrıtabilir. Böyle bir durumda hemen spor ayakkabınızı ya da babetinizi giyebilir gece boyunca dansa devam edebilirsiniz!

Dolgu topuklu ayakkabılar da gelinlik için rahat bir model arayan kadınların tercihi oluyor. Dolgu topuklu ayakkabılar ile uzun süre ayakta durabilir, gecenin keyfini çıkartabilirsiniz.

Ama bu modeller hep yazlık ben kış geliniyim nasıl bir ayakkabı giyinebilirim diyorsanız beyaz bootieler tam size göre! Kış gelinlerine özel olarak tasarlanan bootieler ayaklarınızı hem sıcacık tutacak hem de şık bir görünüm sağlayacaktır.

atli-gelin

Püf noktası: Mutlaka ayakkabınız ile gelinliğinizin renk tonu aynı olmalıdır. Kırık beyaz bir gelinliğe süt beyazı bir ayakkabı tercih etmeniz uyumsuz ve çirkin bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Bu yüzden önce gelinliğinizi almalı ardından ayakkabınıza karar vermelisiniz.

Bonus: İlle de beyaz ayakkabı tercih etmeliyim diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz! Gelin ayakkabısı beyaz olmalıdır tabusunu yıkın! Gelinliğinizin altına pembe, saks mavisi ya da yeşil gibi farklı renklerde bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Peki ama nasıl olacak dediğinizi duyar gibiyiz. Burada gelin buketinizi ayakkabınız ile aynı tonda yaptırmanız çok önemli. Damadın kravatı ve yakasındaki mendil ya da çiçeği de mutlaka ayakkabınız ile aynı renk olmalı bizden söylemesi! Böylece çift olarak bir bütün gözükebilirsiniz! Mutluluklar dileriz!

Özel tasarım, fark yaratan, birbirinden şık gelin ayakkabısı modellerini incelemek için tıklayınız.


2 thoughts on “Gelin Ayakkabısı Alırken Dikkat Edilecekler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.