Kırmızı Topuklu Ayakkabı

Bir düğün ya da bir mezuniyet kombininin vazgeçilmez parçalarından biri kırmızı topuklu ayakkabı olabilir. Kırmızı rengi ile mükemmel uyum oluşturabilecek pek çok renk bulunmaktadır.

Doğru ayakkabı seçimi ise tarzınızı yansıtmak, kendinizi o gece için mükemmel ve konforlu hissetmek için dikkat etmeniz gereken ilk adım almakta. Peki, doğru ayakkabı nasıl seçilir? Kırmızı topuklu ayakkabı giyerken nelere dikkat etmelisiniz?kirmizi-topuklu-sandalet

Doğru Ayakkabı Tercihi Nasıl Yapılır?

Doğru ayakkabı seçiminde en önemli nokta, ayakkabının konforudur. Özellikle bilek ve ayağın tarak kısımlarını sıkan, yürürken arkadan vuran ayakkabılar tercih edilmemelidir. Ayakkabınızı denerken bunu rahatça anlayabilirsiniz. Ucuz ve kalitesiz ayakkabılar çoğu kez birkaç giyimlik olmaktadır.

Ayakkabıda topuk kırılması, topuk yamulması gibi durumlar meydana gelirken çok uygun fiyata aldığınız kalitesiz bir ayakkabı ayak tabanınızda ve ayak taraklarında geri dönüşü olmayan kemik problemlerine de yol açabilir. Öncelikle ayakkabının şeklinden tasarımından önce kesinlikle kalitesi ve konforuna dikkat etmelisiniz.

Kırmızı Bootie Modelleri

Kırmızı topuklu ayakkabı modellerinde tercih edebileceğiniz sayısız tasarım var. Ayakkabıyı nasıl bir konsept için tercih edeceğiniz, tasarım seçiminde belirleyici unsurlar arasında yer alıyor.

Günlük bir elbise ile kırmızı bootie modellerini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Geçtiğimiz sezon siyah, kırmızı ve camel renklerini en iyi taşıyabilen ayakkabı modellerinden bir tanesi de bootie modelleri idi. Bu tasarımlar, bilek kısmını ve ayağın ön yüzeyini saran, rahatlık vadeden modeller olarak karşımıza çıkıyor.

Eğer bohem ya da sportif bir tarzınız varsa, günlük kombinlerinizde şıklığın kıvamını yakalamak istiyorsanız, kırmızı bootieler tam da size göre diyebiliriz. Bu modellerde, hareketli çapraz bağlı, ön kısmı tül detaylı ya da püsküllü modelleri tercih edebiliyorsunuz. Elbette sadelikten yana olan bayanlar için oldukça zarif modeller de mevcut.

Kırmızı Stiletto Modelleri

Kırmızı topuklu ayakkabı deyince akla ilk gelen modellerden biri de elbette stilettolar. Kırmızı rengin çekiciliği ile stiletto ayakkabı modelinin kesin hatları bir araya geldiğinde ortaya seksi diyebileceğimiz bir ayakkabı tasarımı çıkıyor.

kalin-topuk-kirmizi-stilettoBu modellerde zarif ince bir topuk, ön kısmı keskin ve fazla uzun olmayan bir burun ayaklarınızı çok daha zarif göstermek için yeter de artar bile. Rugan modelleri, şık gündüz davetleri için Jean pantolonlarınızla tercih edebilirsiniz.

Kırmızı stiletto modelleri arasında, yüksek topuk, yarım topuk, dolgu topuk gibi seçenekler yer almakta. Dolgu topuk seçeneği özellikle stilettolarda orta yaşlı bayanlar için daha uygun. Bunun haricinde, stilettolarda topuğu açıkta bırakan fiyonklu modeller geçtiğimiz sezonun en fazla tercih edilen modelleri arasında yer alıyordur.

Arka bilek bantlı sade ve klasik modeller ise hem mezuniyet baloları, hem düğün ve nişanlar için rahatlıkla tercih edebilir, hatta günlük kombinlerde de şık tek parça bir elbise ile kombinlenebilir.

Kırmızı Platform Topuk Ayakkabı Modelleri

Kırmızı platform topuk ayakkabı modellerindeki tasarım seçenekleri aslında birbirinden çok farklı seçenekler değil. Platform topuklarda genellikle burun kısmında ya da ayakkabının topuk detaylarında ufak değişiklikler yapılıyor.

Platform topuk ayakkabıları kullanırken dikkat etmeniz gereken önemli bir kural var. Elbette bu kesinlikle çiğnenmemesi gereken bir kural değil. Ancak daha zarif görünmek istiyorsanız buna dikkat etmelisiniz. Platform topuklarda, taban kısmı yüksek olduğundan ayakkabının zaten hali hazırda hacimli bir görüntüsü olacaktır.

Bu sebeple bu modellerde, burun kısmı geniş, kaba, küt, uzun tasarımlar tercih edilmemelidir. Özellikle zarif ve ince ayaklarınız varsa, minyon iseniz bu tercih ayaklarınızı olduğundan büyük gösterecek ve geometrik bir uyumsuzluk söz konusu olacaktır. Kırmızı rengin albenisi ve dikkat çekiciliği ile böyle bir tercih ayak boyutlarınızı daha da vurgulayacaktır.

Topuklu ayakkabılar tüm bedenin dişiliğini yansıtmak için tercih edilir ve çekici görünümünüze gölge düşürecek ufak ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir.

Parlak ve Mat Kırmızı Topuklu Ayakkabı Tercihi

Kırmızı ayakkabı modellerinde, rugan, mat deri, süet gibi seçenekleriniz bulunuyor. Süet kırmızı topuklu ayakkabı modelleri daha sade görünmeyi tercih eden bayanların ilk seçenekleri arasında yer alıyor.

Rugan ayakkabılar, yakıştırabilenler için günlük kombinlerin vazgeçilmezi de olabilir ancak kırmızı rugan topuklu ayakkabılar genellikle gece kombinleri ile tercih ediliyor diyebiliriz. Söz konusu kırmızı ayakkabı olduğunda, aslında tarzınız ve parçaları mükemmel şekilde bir araya getirebilme yeteneğinizin sizi görünüş bakımından bir adım ön plana taşıyacak en temel nokta olduğunu söyleyebiliriz.

kirmizi-topuklu-sandalet Leopar Kirmizi Topuklu Ayakkabi bilekten-bagli-kirmizi-topuklu-ayakkabi zimbali-platform-topuklu-ayakkabi kirmizi-fermuarli-topuklu-ayakkabi kirmizi-fiyonklu-topuklu-ayakkabi kirmizi-siyah-topuklu-ayakkabi kirmizi-topuklu-bot kirmizi-topuklu-bot kirmizi-topuklu-sandalet kirmizi-topuklu-zincirli-ayakkabi leopar-kirmizi topuklu kirmizi-topuklu-sandalet-pelin kafesli-kirmizi-topuklu-ayakkabi
Kırmızı Topuklu Ayakkabı

Kırmızı Topuklu Ayakkabı” üzerine 53 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.