Kırmızı Topuklu Ayakkabı

Kırmızı Topuklu Ayakkabı 

En çekici sıcak renkler arasında yer alan kırmızı, bayan ayakkabı tasarımları ile birleştirildiğinde ortaya birbirinden güzel tasarımlar çıkıyor. Farklı giyim stillerinin yaygın olarak tercih edilmeye başlanmasından sonra, hem çekici hem daha uzun hem de daha zarif görünmek isteyen bayanların da rahatlıkla kullanabileceği topuklu ayakkabı tasarımları ortaya çıkmaya başladı.

Dolayısıyla artık topuklu ayakkabıyı kombinlerinizde kullanmak için illa ki özel davetlere katılmanız sürekli şık giyinmez, şıkır şıkır olmanız gerekmiyor. Çünkü kırmızı topuklu ayakkabı modellerinde bile günlük kombinlerinizle rahatlıkla kullanabileceğiniz sportif modeller mevcut.

Yazımıza öncelikle günlük kırmızı topuklu ayakkabı modellerinden bahsederek başlayalım.

Kırmızı Topuklu Sandalet Modelleri

Günlük topuklu ayakkabı modellerinde, hem kot pantolonlarınızla, hem tulumlarınızla hem de her modelden eteğinizle tercih edebileceğiniz klasik modellerden bir tanesi elbette ki topuklu sandaletler olmakta.

Tek bantlı, çift bantlı, çapraz örgülü, bilekten bağcıklı, atkılı modeller çok farklı tasarım seçenekleri ile karşınıza çıkıyor. Ayağınızın yapısına en uygun olan, bileklerinizi ve ayağınızın önden görünüşünü en zarif şekilde ortaya koyacak olan modelleri kırmızı modeller arasından tercih edebilirsiniz.

Bu modeller arasında, mat deri, rugan ve süet kırmızı topuklu ayakkabılar mevcut. Mat deri ve süetleri günlük olarak kullanabilme imkanınız bulunuyor. Topuklu sandaletlerde, siyah ve kırmızı karışımı ebruli modeller de bulunuyor.

Günlük kıyafetleriniz ile tek bantlı bilekten bağcıklı sade ve hareketsiz modelleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Kırmızı hali hazırda hareketli bir tercih olacağından bu tür modellerde fazla harekete gerek yoktur.

Abiye Kırmızı Topuklu Ayakkabı Modelleri

Abiye kırmızı topuklu ayakkabılarda ilk tercih genellikle platform topuk kırmızı ayakkabılar ya da kırmızı stilettolar oluyor. Platform topuk ayakkabılar özellikle uzun gece elbiselerinin içinde çok daha uzun ve zarif görünmeniz için ideal seçenekler.

Üstelik gizli platform topuk ayakkabılar ile 12-15 cm e kadar daha uzun görünebilme imkanınız bulunuyor.  Özellikle kırmızı topuklu modellerde eğer platform topuk tercih edecekseniz gizli platform tercih etmeniz ayağınızın daha zarif görünmesini sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra, ayakkabı topuğunun çivi formunda ince olması ayağınızın da daha zarif görünmesini sağlar. Kalın topuk platformlar mini elbise ve eteklerin altına tercih edilmemelidir. Ancak bu modellerin yürüyüş açısından daha konforlu olduğunu söyleyebilmek mümkün.

Kırmızı Stiletto Modelleri

Kırmızı stiletto modelleri, artık klasik stiletto formundan çok daha farklı ve eğlenceli modeller ile karşımıza çıkıyor.

Bilekten bağcıklı, bootie formunda, arka püsküllü ya da arka fiyonklu modellerin yanı sıra ayağın büyük kısmını açıkta bırakan çekici modeller ilk tercihler arasında yer alıyor diyebiliriz.  Kırmızı stiletoları Jean pantolonlarınız ile gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Kırmızının pek çok tanı bulunuyor.

kalin-topuk-kirmizi-stilettoPembeye bakan tonlar, koyu kırmızı, nar çiçeğine bakan tonlar ve daha pek çok tonu bir kot pantolonla ve uygun bir çanta kombinasyonuyla oldukça eğlenceli biçimde kullanabilme imkanınız bulunuyor.

Doğru bir yürüyüş ve düzgün bir duruş ise aslında topuklu ayakkabı ile nasıl göründüğünüzün anahtarı diyebiliriz. Topuklu ayakkabı ile yürürken daha rahat hissedebilmek için kendinizi kasmamanız, bacaklarınızı kıvırmadan yürümeniz ve küçük adımlar atmanız gerekir.

Kırmızı Süet Ayakkabı Seçerken Dikkat Edilecekler

Kırmızı süet ayakkabı modelleri, mini etekler, kalem etekler ve dar pantolonlar ile tercih edilen en ideal seçeneklerden bir diğeri olarak karşımıza çıkıyor. Süet modellerde, taşlı, süslemeli, platform, stiletto, bağcıklı ve çapraz askılı modellere rastlayabilirsiniz. Bu modellerde ön kısmı kaba görünüşlü ve ayağınızı olduğundan büyük gösterecek modellerden uzak durmanız tavsiye edilmekte.

Aslında topuklu ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de ayakkabının tasarım boyutları olmakta. Özellikle minyon tipli bir bayansanız büyük, uzun ve kaba duruşlu ayakkabılardan uzak durmanız gerekmekte.

Önü Açık Kırmızı Topuklu Ayakkabılar Nasıl Giyilmeli?

Önü açık kırmızı topuklu ayakkabı modelleri özellikle ayak parmakları zarif bayanlar tarafından en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. İster platform olsun, ister stiletto, ister dolgu topuk olsun, bu modelleri kullanırken ayak tırnaklarınızın bakımlı olmasına çok dikkat etmeniz gerekir.

Aynı şekilde topuk kısmını açıkta bırakan modellerde de topukların çatlak ve sert bir görünümü olmamalıdır. Topuklu ayakkabının size yakışıp yakışmadığını belirleyen konulardan bir diğeri de ayak bakımı konusudur. Ayaklarınız yeterince bakımlıysa her türlü modeli kendinize yakıştırabilirsiniz.

kirmizi-topuklu-sandalet Leopar Kirmizi Topuklu Ayakkabi bilekten-bagli-kirmizi-topuklu-ayakkabi zimbali-platform-topuklu-ayakkabi kirmizi-fermuarli-topuklu-ayakkabi kirmizi-fiyonklu-topuklu-ayakkabi kirmizi-siyah-topuklu-ayakkabi kirmizi-topuklu-bot kirmizi-topuklu-bot kirmizi-topuklu-sandalet kirmizi-topuklu-zincirli-ayakkabi leopar-kirmizi topuklu kirmizi-topuklu-sandalet-pelin kafesli-kirmizi-topuklu-ayakkabi

56 thoughts on “Kırmızı Topuklu Ayakkabı

  1. Dolgu topuk da guzel platform topuklu ayakkabida cok guzell pelin ayakkabi fiyatlari ogrenebilirmiyiz

  2. Kırmızı ayakkabı modellerinde dikkatinizi çekebilecek stilletolar, püskül detayları ile bu yazın en gözde ayakkabı modelleri arasında yer aldı. Buna katilmamak elde degil gercekten ruyada bile puskul goruyoruz 🙂

  3. kırmızı topuklu ayakkabılar hakında genel bilgilerin verildiğini goruyoruz cok güzel modellerde var ama satış yapılmalı bence :

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.