Mavi Stiletto Modelleri

Mavi Stiletto

Şıklıktan ve zarafetten ödün veremeyen kadınların favorisi mavi stilettolar; etek, elbise, Jean, tulum aklınıza gelen her parça kıyafetle kombin edilebilmektedir. Eşofman altına giyildiğini bile görmüş olsak da henüz bu akım çok yaygınlaşmadı. İyi ki de yaygınlaşmadı!mavi-stiletto-kombin

Stiletto Stiletto Dediğin

Stiletto aslında ince topuklu ayakkabı demektir. Topuklu ayakkabılar yıllardır hayatımızda yer alsa da stiletto tanımı ile son 10-15 yılda trend literatüründe yer almaktadır.

Stilettolar değişen moda ile bilekten bağlı, tokalı, dantelli, transparan gibi farklı modellere bürünse de klasik tarzı, ince uzun topuk, sivri burun ve klasik kalıp ile her daim tercih edilmektedir. Pelin ayakkabıları stilettolar ise resmen kendine aşık ediyor kadınları.

Geceden Gündüze Her Yerde Favori

Stiletto şıklık kavramıyla önceleri sadece gece kıyafetleri ile kullanılsa da günümüzün sokak modasında bile yerini olmazsa olmaz olarak garantilemektedir. Peki, neden stiletto bu kadar popüler?

Sebebi elbette ki ilk insandan bu yana süregelen kadın vücuduna verilen anlamda saklıdır. Kadın estetik bir varlıktır. Ve ince topuklar üzerinde yükselen bir kadın bedeni tüm vücut hatlarına, tüm kıvrımlara ayrı bir zarafet, dişilik ve seksapellik katmaktadır.

Jean Ve Mavi Stiletto Farkı

En sade ve gösterişsiz kıyafetin altına, ayaklarınıza geçireceğiniz bir stiletto ayakkabı ile dişiliğinizi vurgulamamanız işten değil. Peki, Jean altına mavi stiletto denediniz mi?

mavi-stiletto-jean-kombinTopuk boyu ister 5 cm olsun ister 12 cm. mavi renkte bir stiletto mutlaka ayakkabı dolabınızda bulunsun. Örneğin 8 cm. mavi stiletto Pelin Ayakkabı üzerine geçireceğiniz beyaz bir bluz ve buz mavisi bir Jean ile sokak stilinde tarzınızı konuştururken, ayağınızdan ayakkabıları çıkarmadan giyeceğiniz düz siyah bir elbise ile akşam yemeği randevunuzda göz kamaştırabilirsiniz.

Tek Bir Ayakkabı İle 10 Farklı Kadın Yaratın

Mavi stiletto uyumlu renklerdeki parçalarla da harikalar yaratsa da ayakkabılarını ön planda tutmak isteyenler için tek renk parçalarla kullanımı daha sofistike bir tarz kazanmanızı da sağlayacaktır.

Koyu mavi tonlarındaki stiletto açık renk elbiselerle örneğin kemik rengi bir elbise veya pantolon altında şahane duruş sergilerken, bebe mavisi stiletto toprak tonları veya siyah parçaların altında daha şık duracaktır.

Mavinin tezatlığından faydalanın

Mavi, renk kartelasında en uyumlu renklerden biridir. Neredeyse her renk kıyafetin altına uyumlu duracak mavi renkte bir Pelin Ayakkabı bulabilirsiniz. Bir başka kombinleme önerisi de, mavinin tonlarını harmanlamanız yönünde olacaktır.

Bebe mavisinden, gece mavisine hatta laciverte geniş bir tonlamaya sahip mavi kıyafetlerinizle tezat oluşturacak Pelin Ayakkabılarından seçebilirsiniz.

Mavi renk bir stiletto kendi başına da yeterince dikkat çekicidir. Zaten stilettonun kadın bileğine incelik, bacak boyuna uzunluk, kalçaya kalkıklık, bel kısmına kıvrım kattığı bir sır değil. Vücudun kazandığı bu estetik duruş ile üzerinizdeki kıyafeti daha güzel taşıyacak ve elbisenizin, takımınızın güzelliğini daha ön plana çıkarabileceksiniz.

 Mavi Stilettonun Ofis Modasındaki Yeri

Ofis şıklığı diye bir kavram var! Ne kadar yoğun bir tempoda çalışırsanız çalışın her daim şık görünmek zorundasınız. Gün boyu bilgisayar başından hiç kalkmayabilir ve ayakkabılarınızı kimsenin görmeyeceğiniz düşünebilirsiniz. Ya da çok koşturduğunuz bir işiniz var ve stilettolarla rahat hareket edemeyeceğinizi düşünebilirsiniz. Peki, moda da rahatlık ne kadar önemli? Söyleyelim, hiç!

Moda ve tasarım, kadınların daha güzel daha zarif daha ince nasıl görüneceği üzerine kurulmuştur. Rahatlık inanın bu sıralamanın içerisinde yer almıyor.  Ofislerde en basit, hızlı ve sade şekliyle şık olmanın yolu ise stiletto etek kombininden geçiyor.

Bir Kalem Etek Bir Midi Etek Bir De Mavi Stiletto Yeter

Zarafet ve ciddiyet imajının yanı sıra sofistike bir imaj da sağlayan kalem eteklerinizi mavi stilettonuz ile tamamlandığında size daha fazla dişilik ve çarpıcılık kazandıracaktır.  Burada dikkat etmeniz gereken bileği açık modellerden tercih etmeniz.  Bu bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayacaktır.

Midi etek ve elbiseler, kalem eteklere göre daha spor veya sokak modasına uygun kombin edilebilme şansı sunmaktadır. Ayağınıza babetleri geçirip sokakta rahatça gezdiğiniz midi eteğinizi, mavi stilettonuz ile kullanarak ofis şıklığını yakalayabilirsiniz. Pelin ayakkabıları mavi stilettolar, evaze kesimli saten eteklerle ayrı bir hoş durmaktadır.

Midi etek ve elbiseleri, bacakları gizlediği için stilettonuz ile tamamladığınızda bacak boyunuz biraz kısa bile olsa çok yakıştığını siz de fark edeceksiniz.

mavi-rugan-cicekli-stiletto mavi-kalin-topuk-stiletto mavi-stiletto-deri bebek-mavisi-stiletto mavi-stiletto-jean mavi-stiletto-jean-kombin mavi-stiletto-kombin saks-mavi-yilan-stiletto suet-mavi-stiletto

 

 

4 thoughts on “Mavi Stiletto Modelleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.