Siyah Topuklu Ayakkabı

burnu-acik-platform-siyah-topuklu-ayakkabi

Siyah Topuklu Ayakkabı

Bir kot pantolonla, bir şortla da oldukça uygun şekilde kombinleyebileceğiniz üstelik yürürken kendinizi tuhaf hissetmeyeceğiniz pek çok yeni siyah topuklu ayakkabı modeli bulunuyor. Peki, günlük olarak kullanabileceğiniz bu modeller hangileri?

Topuklu ayakkabı giymek, birkaç yıl öncesinde sizi günlük hayatta gereğinden fazla şık görünmek, yaşınızdan büyük görünmek, üzerinizde emanet duran bir kombinle dışarıda dolaşmak konusunda sizi korkutuyordu.

Bu durumu hemen her bayan yaşamıştır. Özellikle eğer aslında spor bir tarzınız varsa ve konforunuza düşkünseniz, pek çok bayana topuklu ayakkabıları ile ne kadar rahat yürüyebildiği için hayretle bakabilirsiniz. Ancak tasarım seçeneklerinin çeşitlenmesiyle artık böyle düşünmenize gerek kalmadı.tüllü-siyah-topuklu-ayakkabi

Yazlık Siyah Topuklu Ayakkabı Modelleri

Yaz aylarında tercih edilebilecek günlük siyah topuklu ayakkabı modelleri arasında, birbirinden şık ve sevimli bootiler, zarif ve sade görünümüyle her türlü kombininize yakışacak topuklu sandaletler ve konforuyla sizi gün boyu rahat ettirecek dolgu topuk siyah ayakkabılar yer alıyor.

Bootiler, günlük yaşamda rahat olmayı seven bayanlar için alternatif oluşturmuş hem şık hem de doğal görünümlü ayakkabı tasarımları. Bu modeller arasında topuğu açıkta bırakan, bilek kısmını saran, ayak burnunu açıkta bırakan tasarımlar mevcut.

Topuklu sandaletler, bilekten bağlama tek bant ile ya da simetrik görünümü çapraz bantlar ile karşımıza çıkıyor. Dolgu topuk ise asla modası geçmeyecek bir tasarım. Hasır topuk, ahşap topuk gibi farklı seçenekler ile siyah rengin kombinlendiği bu topuklu ayakkabı modelleri, yaz aylarının vazgeçilmez modelleri arasında yer alıyor diyebiliriz.

Kışlık Siyah Topuklu Ayakkabı Modelleri

Kış aylarının yavaş yavaş etkisini hissettirmeye başladığı şu dönemlerde, topuklularınıza veda etmek istemiyorsanız, esas olarak kış ayının temel rengi olan siyah renkteki çizmelerinizi ve topuklu botlarınızı dolabınızdan çıkartabilirsiniz. Siyah çizmelerde,  diz üstü ve diz altı modeller mevcut.

siyah-topuklu-botÖzellikle diz üstü süet modellerde, bacağı tamamen saran siyah dar çizme modelleri, bacak boyu uzun bayanların etekleri ile mükemmel şekilde birleştirebileceği parçalar arasında yer alıyor. Bilek kısmından dökümlü, salaş siyah çizmeler de seçenekleriniz arasında yer alabilir.

Bir diğer seçeneğiniz ise elbette ki spor montlarınız ve kabanlarınızla rahatça kullanabileceğiniz kışlık topuklu botlarınız olmakta. Bu modelleri çok şık parçalar ile kombinlemek zorunda değilsiniz.
Bu açıdan daha özgür seçenekler olduğunu söyleyebilmek mümkün. Bootie modelleri arasında, kışlık olarak olmasa da mevsimlik olarak kullanabileceğiniz şık seçenekler mevcut.

Şık Siyah Topuklu Ayakkabı Modelleri

Topuklu ayakkabı seçeneği aslında birçok bayan tarafından düğünlerde, nişanlarda, özel davetlerde ya da mezuniyet törenlerinde tercih ediliyor. Elbisenizin içinde çok daha zarif görünmek, kuğu gibi süzülmek için bacak dekoltesi olan ya da olmayan bir elbise tercih etmiş olsanız bile topuklu ayakkabı şart.

Geçtiğimiz yaz sezonunun en çok tercih edilen şık siyah topuklu ayakkabı modelleri arasında, topuklu sandaletler yer aldı. İnce topuk tek bant modellerde, yüksek ya da yarım topuk seçenekleri bulunuyor. Konfor ihtiyacınıza göre herhangi bir seçeneği tercih edebilirsiniz.

Ancak bu modellerde zaten bilekten bağcık bulunduğundan, yürümeniz bir stilettoya ya da bir platform topuk ayakkabıya göre daha rahat olacaktır. Platform topuk siyah ayakkabı modellerinde şöyle bir avantaj bulunmaktadır. Bu modellerde boyunuzu daha uzun göstermek için topuğu maksimum uzunlukta tutmanıza gerek yoktur. Çünkü platform zaten sizi yüksek gösterecektir.

Bu yüzden ayak anatomisini fazla zorlayan modelleri tercih etmeniz gerekmeyecektir. Siyah stiletto modelleri, kaliteli bir üretim söz konusu olduğunda en fazla rahat edeceğiniz modeller arasında yer almaktadır.

Taşlı Siyah Topuklu Ayakkabı Modelleri

Taşlı siyah topuklu ayakkabılarda, özellikle ayağın ön kısmından ince bir şerit halinde ayak parmaklarına uzanan detaylar ile tasarlanmış topuklu stilettolar dikkat çekiyor. Bu modeller hafif Helenistik bir tarz yakalamanız için ideal ve derin bacak dekolteli uzun tül elbiseler ile bu tür siyah topuklu ayakkabıları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu tür bir tercih klasik platform topuk ayakkabılardan daha modern bir hava yakalamanızı sağlayacaktır. Platform topuk ayakkabılar, boyunuzu uzun göstermek için oldukça ideal seçenekler olsa da uygun model seçilmediğinde bayan ayağı için yeterince zarif seçenekler olmayabiliyor.

Taşlı modellere genellikle topuklu sandaletlerde rastlamanız söz konusu olurken dantel modellere stilettolarda rastlayabilirsiniz.

 

bantli-siyah-topuklu-ayakkabi capraz-bantli-siyah-topuklu-ayakkabi tüllü-siyah-topuklu-ayakkabi siyah-topuklu-ayakkabi-kombin siyah-topuklu-cizme kalin-topuklu-burnu-acik-siyah-topuklu-ayakkabi yaprak-desenli-siyah-topuklu-ayakkabi leopar-siyah-topuklu-ayakkabi gümüş-tasli-siyah-topuklu-ayakkabi fiyonklu-siyah-topuklu-ayakkabi burnu-acik-platform-siyah-topuklu-ayakkabi lame-siyah-topuklu-ayakkabi kafesli-siyah-topuklu-ayakkabi bilekten-bagli-siyah-topuklu-ayakkabi siyah-dolgu-topuk-ayakkabi siyah-topuklu-bot kalin topuk-bilekten-bagli-siyah-topuklu-ayakkabi platform-siyah-topuklu-ayakkabi tasli-siyah-topuklu-ayakkabi

 

 

15 thoughts on “Siyah Topuklu Ayakkabı

  1. Bayanlar icin vazgecilmez siyah bu kadar guzel anlatilabilirdi bilgiler icin tesekkurler pelin ayakkabi👍👍👍

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.